Fenerbahçe yeni sezonda şampiyon olmak için kaliteli bir kadro kurmak isteyen yönetim genç yıldız oyuncu Eljif Elmas’ı 16 milyon Euro ve bonuslar şeklinde Napoli’ye sattı.

Sarı-lacivertlilerin Aziz Yıldırım döneminde 180 bin Euro ödeyerek transfer ettiği Eljif Elmas 16 milyon Euro + bonuslar değerinde Napoli’ye transfer oldu.

Transfer Fenerbahçe tarafından resmen açıklanırken, Makedon futbolcunun sarı-lacivertlilere geliş hikayesi de oldukça ilgi çekiciydi.

Eljif, Fenerbahçe’ye transfer olduktan sonra yaş problemi nedeniyle 6 ay forma giyememişti. Genç futbolcu, o dönem özellikle Aykut Kocaman tarafından özellikle istenmişti.

Daha sonra Fenerbahçe forması altında kendisini gösteren genç yıldız, İtalya’nın büyük kulüplerinden Napoli’ye transfer oldu.

Fenerbahçe’nin eski başkanı Aziz Yıldırım, Eljif Elmas transferini Takvim Gazetesi’ne değerlendirdi.

Kendi döneminden örnekler veren Aziz Yıldırım, Ömer Faruk Beyaz ile Oğuz Kağan Güçtekin’e de ayrı parantez açtı.

Başkan Aziz Yıldırım, “Aykut hoca ve ekibi Hasan Çetinkaya ve yöneticilerimizin büyük bir çalışması sonucu Eljif’i sadece yetiştirme parasına aldık.

Bütün Avrupa peşindeydi. 20-25 kulüp istiyordu. Ama Fenerbahçe’yi seçmesini sağladık. Fenerbahçe’nin elinde Eljif Elmas gibi değerli başka yıldızlar da var.

Mesela Ömer Faruk… Mesela Oğuz Kağan… Oğuz Kağan için Manchester City bize 5 milyon Euro teklif etti ama vermedik. Zamanında yaptığımız çalışmaların sonucunu görmek bizi mutlu ediyor” dedi.

Haberin Kaynağı: Takvim

* Küfür, hakaret, rencide edici ve büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmayacaktır.