Fenerbahçe Teknik direktörü Aykut Kocaman bu akşam Osmanlıspor ile 1-1 berabere kaldıkları maçın ardından “Kendi adıma gerekeni yapacağım” açıklamasını yaptı.

Osmanlıspor karşılaşması sonrası yayıncı kuruluşa açıklamalar yapan Fenerbahçe Teknik Direktörü, 11 maç 16 puan Fenerbahçe’nin gücünün ve ortalamasının çok altında bir ortalama 11. hafta itibariyle çok net söylemek lazım ki ciddi bir başarısızlık var ve gidişatı çevirebilmek için bir iki maçlık kendini tazelemeye ihtiyacımız vardı ama son dakikalarda gelen gollere engel olamadık ciddi bir başarısızlık var bunun bir faturası olacak elbette bu çok doğal ve her türlü başarı ile başarısızlıkta şunu düşündüm herkesin payı var burada da önce kendi tarafımı düşünüyorum oyunculara söylemek lazım ifadelerini kullandı.

Kocaman sözlerine; Belki bu seviyede oyuncu grubunun belki 3-4 yıl içinde yapacağı bireysel vahim hatalarını bugünkü maçla birlikte 13 maça sığdırdık çok net bir şekilde gördük yani bir şeyler yapma isteme ve bir yerden sonra olmuyor. Ek olarak ciddi bir başarısızlık bulunuyor bunun bir faturası var kendi adıma bunun gereğini yapacağım Fenerbahçeliler rahat olsun şeklinde konuştu.

Fenerbahçe internet sitesinden daha önce yapılan; Cehennem donana kadar Aykut Kocaman’la birlikteyiz şeklinde açıklaması da sorulan soruya Kocaman, çok fazla şey söylemeyeceğim şeklinde cevap verdi.

Kocaman’a ayrıca, Ali Yıldırım ile statta bir toplantı oldu mu? şeklinde sorusuna ise böyle bir şey olmadı cevabını verdi.

Açıklamalarının geri kalanında ise, bu seviyedeki oyuncuların bu kadar vahim hata yapması doğru değil şeklinde konuşan Kocaman, burayı kurgulayan benim yani en büyük hata benim hatam ve en büyük hata bana ait. Hatanın da bu seviyede bir karşılığı var. Yani benim söylediğim şey çok açık. İkinci bir şeye gerek yok. Futbolculara yüklüyorum anlamında değil bu seviyedeki oyuncuların bu kadar hata yapması normal değil ben kendi adıma gerekeni yapacağım şeklinde konuştu.

* Küfür, hakaret, rencide edici ve büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmayacaktır.