3 dakikada okuyabilirsiniz.

Maçın özeti: “Koca bir hüsran!”

Koskoca Fenerbahçe kulübüne bu kadar yeteneksiz, ne oynadığını bilmeyen, nerede olduğunun farkında olmayan futbolcuları toplamak… Gerçekten insan anlam veremiyor. Bu denli yanlış transfer politikası nasıl olur, bu kadar kötü futbolcular nasıl bir araya getirilir de takıma alınır, insanın aklı el vermiyor. “Bir futbolcu bu kadar kötü olabilir mi?” diyorsunuz, gerçekten de o kadar kötü olabiliyor.

Slimani denilen bir forvet getirmiş sportif direktörümüz Comolli! Sözüm ona 100 kişilik futbolcu datasında olan… Adamın gol atamamasını geçtim ayakta duracak hali yok. Ununu elemiş, eleğini aşmış bir insan profilinde. Kafasında Fenerbahçe’yi bitirdiği her halinden o kadar belli oluyor ki, bunu görememelerini hayretle karşılıyorum. 

Bizim taraftar olarak da en büyük hatamız, genç futbolculara sonsuz bir şekilde kredi vermemiz!.. Eljif Elmas’ın kaç haftadır formsuz olduğu o kadar aşikar ki, bu durum dile getirildiğinde “sanki bir o mu kötü?” diye tepki gösteriliyor. Arkadaşlar burası Fenerbahçe, eğer bir futbolcu Fenerbahçe takımının formasını giyme kalitesinde değilse o duruma gelene kadar gider kendisini geliştirir. Peki bu nasıl gerçekleştirilir? Kiraya verirsin, eksta idmanlar yaptırırsın, ayrı bir program uygularsın. Çözümü vardır ama sen bunu çözemezsen gün gelir bu şekilde seni galibiyetten eder. Bugün de anlaşıldı ki, Jailson’un gelmesiyle Eljif, uzun bir süre, olması gerektiği gibi yedek kulübesinde kalacak.

Dakika 10, Slimani.

Dakika 15, Slimani.

Dakika 70, Ayew.

Dakika 88, Eljif.

Hangi birini atacaklar? Ve Ersun Yanal bu duruma ne yapabilir. Takım ikinci yarı oyundan tamamen düştü. Bunun en büyük nedeni futbolcuların kapasitelerinin yanında, kondisyon eksikliğidir. Hatırlayalım Ersun Yanal’ın ilk senesinde kaç tane maçı 90+ larda kazanmıştık. Takımımız son ana kadar golu bulmak adına savaşıyordu ve biz taraftarlar olarak ne olursa olsun o golü bulabileceğimiz inancına sahiptik. Bunun da nedeni iyi bir hazırlık kampı süreci ve kondisyondu.

Ersun Yanal bugün, Benzia ve Barış Alıcı hamlelerini yaptı ki bence doğru hamlelerdi ancak çıkan oyuncular yanlıştı. Naçizane fikrim: Ayew çıkacağına, Slimani çıkartılıp forvete Ayew çekilebilirdi. Mehmet Ekici çıkacağına da kaç haftadır hiçbir varlık gösteremeyen, bugün de sahada olmayan Eljif çıkabilirdi. Oyuna giren iki futbolcu da hiçbir varlık gösteremedi.

Sonuç olarak, en az 5-1’lik bir skorla bitecek bir maçtan, beceriksiz furbolcularımız sayesinde beraberlik ile ayrıldık.

O meşhur soz gerçekleşti: “Atamayana atarlar.” Burası Fenerbahçe ve hiçbiri bu formayı hak etmediklerini bir kez daha gösterdiler. Ümit ediyoruz ki devre arasında en azından bir defans, iki de orta saha transferiyle takımımız düzelir ve Ersun Yanal sayesinde takımımız bugünkü ilk 40 dakikalık bölümü tüm sezona yayar. Temenni ve umut ile.

Saygılarımla..

* Küfür, hakaret, rencide edici ve büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmayacaktır.