Gelecek sezonun transfer çalışmalarına bu seneden itibaren başlayan Fenerbahçe yönetimi Arjen Robben konusunda önemli mesafe aldı şayet Alman devinin Teknik Direktörü Pep Guardiola Hollandalı yıldızın gidişine onay verirse dünyaca ünlü bir yıldız daha Fenerbahçe’ye katılacak.

Yaptığı transferlerle sadece Türkiye’de değil tüm dünyada ses getiren Fenerbahçe yeni sezonun planlamasına da başladı.
Başkanımız Aziz Yıldırım’ın büyük uğraşlarına rağmen transfer edilemeyen Arjen Robben’i yeni sezonda kadrosuna katmak isteyen kanarya bu konuda önemli mesafe katetmiş hale geldi. Türkiye-Hollanda maçı için Konya’ya gelen Robben’in menajerleri beraber Fenerbahçe yönetiminin büyük oranda anlaşma sağladığı ifade ediliyor.
Senelik 5 milyon Euro’dan 3 yıllık sözleşme teklif eden Fenerbahçe’nin prensipte evet yanıtını aldığı gelen bilgiler arasında ancak transfer için hala önemli bulunuyor. Bayern Münih Teknik Direktörü Pep Guardiola
Bu transfer döreminde Robben’in Fenerbahçe’ye gidişini kesin bir dil ve tavırla reddeden İspanyol hocanın tutumu çok önemli olacak.
PEP GUARDİOLA NE DURUMDA?
Yaz transfer döneminde ifade ettiği Hollandalı yıldızın çubuklu formayı giymesini engelleyen Guardiola’nın sezon sonunda ağzından çıkan kelimeler transferin kaderini netleştirecek.
Alman basınında yer alan yorumlara göre Arjen Robben’in bu yıllarda sürekli olarak yaşadığı sakatlıklar ile Douglas Costa’nın sergilediği süper performans sebebiyle İspanyol hocanın tutumu değişmiş şayet Guardiola evet derse Robben de büyük olasılıkla Fenerbahçe’ye gelecek.

* Küfür, hakaret, rencide edici ve büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmayacaktır.