Fenerbahçemiz’in eski efsane başkanlarından Ali Şen çok önemli açıklamalarda bulundu…

ŞEN:  FENERBAHÇE AÇISINDAN GELECEK PEK PARLAK DEĞİL

Sporx.com’un özel haberine göre; Ali Şen’in çözümü Aziz Yıldırım’ın koltuğunu Ali Koç’a devretmesi… Şen, ayrıca başkana tavsiyem kulübün akil insanlarını biraraya toplayarak bu genel kurulda Ali Koç başkanlığında bir listeyle girilmesidir aksi halde gelecek hem Fenerbahçe hem de Aziz Yıldırım açısından pek parlak görünmüyor istifa sesleri ile tepki kar topu gibi büyüyecek benim Aziz Bey’e önerim Ali Koç’u başkan yapmasıdır dedi.

ŞEN: ALİ KOÇ BAŞKANLIK TEKLİFİNE HAYIR DEMEZ

Haftasonu yapılacak olan genel kurulun Aziz Yıldırım ve Fenerbahçe için bir fırsat olduğunu belirterek Sezon başında A antrenör gitsin b antrenör gelsin diyorsun sorumluluk benim diyorsun. İşte lig bitti o zaman sorumluluk yerine getirilmeli Aziz Yıldırım bu başarısızlığın karşılığında yapılması gerekeni yapmalı bunun yolu belli şurda genel kurula sayılı günler kaldı Aziz Bey kulübün üst düzey isimlerini bu hafta bir an evvel toplayarak Ali Koç’un başkanlığında bir liste yapılmasını sağlamalıdır. Ben Ali Koç’un buna hayır diyeceğini zannetmiyorum 81 yılında listeyi ben bir gecede yaptım bugün de yapılır benim tavsiyem bu hem Fenerbahçe’nin hem de bu kulübe büyük hizmetleri dokunmuş Aziz Yıldırım’ın menfaatinedir bugün stadı doldurmakta güçlük çekiyoruz her geçen hafta maçlara giden seyircimiz azalıyor fakat Ali Koç başkanlığında taraftarı da basını da yayıncı kuruluşu da herkes bundan heyecan duyar stad dolar heyecan artar buda hem Fenerbahçe’ye hem de Türk futboluna renk getirir açıklamasında bulundu.

ŞEN: SORUMLU AZİZ YILDIRIM’DIR

Kulübün mali durumunun da iyi olmadığını altını çizen Ali Şen Kulübün ciddi reformlara ihtiyacı var önümüzdeki yıl Fenerbahçe’nin işi daha zor olacak karşısında 4. yıldızını takmış ve daha rahatlamış bir Galatasaray bulacak ayrıca önemli bir ayrıntıda Beşiktaş’ın stadı açılmış olacak Beşiktaş’ın oturmuş genç bir takımı var. Öte yandan Trabzonspor keza bu yıl kadrosunun iskeletini kurmuş seneye daha iyi olma ihtimali çok yüksek. Gel gelelim Fenerbahçe’nin bu nedenle işi çok zor olacak. Aziz Yıldırım istifa denmeye başladı kar topu gibi büyüyecektir bu yüzden tavsiyem Aziz Yıldırım biran evvel yüksek divan kurulu başkanını da yanına alarak eski başkanlar kulübün efsane isimleri oyuncuları bir araya toplayıp onların fikirlerini almalı daha sonra Aziz Bey’in şu ortamda seçime tek başına girip kazanması maharet değil Fenerbahçe’de başkanlık için hazır olan insanlar var örnek vermek gerekirse Ali Koç ancak Ali Koç küsmüş küstürülmüş. Genel kurulun mevcut durumda Fenerbahçe’ye getireceği bir artı yok değişen birşey olmayacak hep aynı şey devam edecek Aziz Yıldırım tekrar yeniden devam etmiş olsa da taraftar ilk fırsatta başarısızlıkta Yeter Yıldırım yeter demeye başlayacak bu yılın bir tek sorumlusu vardır o da Aziz Yıldırım’dır  kesinlikle ve asla İsmail filan değil hem başkan da sorumluluk benim demişti Ersun’u kovup İsmail’i getirdiğinde biz başkana inanmak zorundayız dedi.

ŞEN: TEK ŞART VAR O DA GALATASARAY 5. VEYA 6. OLURSA

Sözlerine son olarak Fenerbahçe birinci olamayıp ikinci oluyorsa fazla zararı yok ama Galatasaray üçüncü oluyorsa tabii ki fakat sen ikinci oluyorsan Galatasaray birinci oluyorsa o zaman zararı çok demektir. Galatasaray şampiyon olduğu için Fenerbahçe’lilerin bu ikinciliği başarı olarak kabul etmesi mümkün olamaz. Fenerbahçe üçüncü bitirebilir dördüncü bitirebilir olabilir denebilir fakat bir şartla, Galatasaray ligi beşinci ya da altıncı bitirirse diyerek sözlerini noktaladı.

* Küfür, hakaret, rencide edici ve büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmayacaktır.