Ali Koç’un Fenerbahçe’nin yeni başkanı seçilmesiyle birlikte yeni dönemde görev alacak yönetim de merak konusu oldu.

Fenerbahçe’nin yeni yönetim kurulunu merak eden Fenerbahçe taraftarları iş başı yapacak olan yönetim kurulu üyelerini araştırıyor.

Peki, Fenerbahçe’nin yeni yönetim kurulunda kimler var? Fenerbahçe’nin yönetiminde hangi isimler var?

Fenerbahçe Spor Kulübü’nün Olağan Seçimli Genel Kurulu’nda kazanan isim Ali Koç oldu. Sonuçların belli olmasının ardından yeni yönetim kurulu da merak edilmeye başlandı. İşte, Fenerbahçe taraftarlarının merakla araştırdığı Fenerbahçe’nin yeni yönetim kurulu üyeleri…

İŞTE FENERBAHÇE’NİN YENİ YÖNETİMİ

ALİ YILDIRIM KOÇ KİMDİR?

1967 yılında dünyaya gelen Ali Koç, Yükseköğrenimini Rice Üniversitesi (ABD) İşletme Fakültesi’nin ardından Harvard Üniversitesi (ABD) yüksek lisans programıyla sürdürmüştür. İş hayatına 1990’da American Express Bank’ta Yönetici Yetiştirme Programı ile başlamış, 1992-1994 yılları arasında Morgan Stanley Yatırım Bankası’nda Analist olarak çalışmıştır.

Ali Y. Koç, 10 Aralık 2012 tarihinde Ford Otosan Yönetim Kurulu Başkanı olmuştur. Ali Y. Koç, aynı zamanda Ark İnşaat, Bilkom, Digital Panorama, Koç Bilgi ve Savunma Teknolojileri, Koç Finansal Hizmetler, Koç Sistem, Koçtaş, Otokar, Otokoç, Setur ve Yapı Kredi Bankası Yönetim Kurulu Başkanı görevlerini üstlenmiştir. 3 Haziran 2018’de yapılan genel kurul sonrası Fenerbahçe’nin yeni başkanı olmuştur.

SEMİH ÖZSOY KİMDİR?

Semih Özsoy, 29 Nisan 1968 tarihinde İstanbul’da dünyaya gelmiştir. Öğrenimini Yüksek Lisans düzeyinde tamamlayan Semih Özsoy, sanayi ve tekstil iş kolunda ilerlemektedir. Fenerbahçe Spor Kulübü’nde 2013 yılına kadar basketbol şube sorumlusu görevini üstelenen Semih Özsoy, evli ve 2 çocuk babasıdır.

EROL BİLECİK KİMDİR?

26 Kasım 1962 yılında Hatay’ın Antakya ilçesinde dünyaya gelen Erol Bilecik, yaşamının ilk 17-18 yıllık öyküsünün tamamını burada geçirdi. Ev hanımı bir anne ve mobilyacılıkla uğraşan esnaf bir babanın en küçük çocuğu olarak dünyaya gelen Bilecik’in kendisinden beş yaş büyük bir abisi ve yedi yaş büyük bir ablası bulunuyor. İstanbul’da yaşayan dayıları sayesinde buradaki ilk yabancılığını atması çok da zaman almadı. Üniversite yıllarını geçirdiği Beşiktaş ise her ne kadar koyu bir Fenerbahçeli olsa da yaşamında en keyif aldığı sürecin geçtigi yer olarak ayrı bir sempatisini kazandı.

1989 yılında Index Bilgisayar’in kurucu ortaklarından olarak firmanın genel müdürlük görevini üstlenen Bilecik, 1999 yılı itibarıyla Index Grup bünyesindeki Index Bilgisayar, Despec, Datagate, Neteks, Homend, Artım ve Teklos’un

CEO’su ve yönetim kurulu başkanlığını yapıyor. 2000 yılına kadar özellikle şirketin gelişmesi üzerine yoğunlaşan Erol Bilecik, bu yıldan sonra gerek sektörel gerekse sivil toplum örgütleriyle ilgili çalışmalara ağırlık verdi. 2001-2004 yılları arasında, Türk bilgisayar sektöründeki en eski sivil toplum kuruluşlarından biri olan Türkiye Bilişim Sanayicileri Derneği’nin (TÜBİSAD), 2011-2014 yılları arasında İTÜ Mezunlar Konseyi ve İTÜ Mezunları Derneği Başkanlıklarını yaptı. 2016 yılında ise Türkiye Bilişim Vakfı (TBV), 1907 Fenerbahçe Derneği ve TÜSİAD’ın Yönetim Kurulu Üyesi olarak çalışmalarına devam ediyor.

MEHMET BURHAN KARAÇAM KİMDİR?

1949 yılında İstanbul’da doğan Burhan Karaçam, babasının kamu görevi (Devlet Hastanesi Başhekimi) nedeni ile Tarsus’ta bulunduğu dönemde, ortaokulu Tarsus Amerikan Koleji’nde okudu.1964 yılından sonra lise ve üniversite öğrenimine Robert Kolej’de devam etti. Burhan Karaçam, Robert Kolej’deki son yılında okulun Boğaziçi Üniversitesi’ne dönüşmesi ile üniversitenin ilk mezunlarından biri olarak iş yaşamına başladı.

Burhan Karaçam, 2003 yılından bu yana, finans sektörünün yanı sıra çeşitli sektörlerdeki; (gayrimenkul geliştirme, teknoloji, perakende, otomotiv… v.b.) projelerin stratejik tasarım ve uygulama faaliyetlerine devam ediyor.

SEVİL ZEYNEP BECAN KİMDİR?

İleri derecede İngilizce ve Almanca bilen Sevil Zeynep Becan, lise eğitimini Erenköy Kız Lisesi’nde tamamladı. Üniversite eğitimini Almanya’daki Karlsruhe Teknik Üniversitesi’nde Makine Yüksek Mühendisi olarak tamamladı.

Üniversite sonrasında ise Almanya’da yöneticilik yaptı. Koç Holding merkezinde sürdürdüğü görevini müteakiben 1989-1994 yılları arasında sırası ile Pakistan ve Tayvan’da eşinin görevi nedeni ile bulunduğu ülkelerde Koç Grubu şirketlerinin tedarik aktivitelerini yürüttü. Türkiye’ye döndükten sonra Henkel, Mc Donald’s, Metro Grubu, Tesco gibi büyük şirketlerde yönetici olarak çalıştı.

MUSTAFA TANKUT TURNAOĞLU KİMDİR?

1 Mart 2013 tarihinde P&G Türkiye Yönetim Kurulu Başkanlığı koltuğunu devralan Tankut Turnaoğlu 1991’de Eczacıbaşı – Procter & Gamble ortaklığında Marka Müdür Yardımcısı olarak işe başladı. 1995-1998 yılları arasında P&G Türkiye’de Marka Müdürlüğü görevini yürüttü. 1998’de Özbekistan’a Orta Asya Kategori Müdürü olarak atandı. 2000 yılında Kazakistan’da Orta Asya ve Kafkasya bölgelerinden sorumlu Ülke Müdürü olarak göreve başladı. 2002’de Türkiye’ye atanıp Güzellik ve Kişisel Bakım Kategorisi Pazarlama Direktörlüğü görevini üstlendi.

2006 yılında Orta ve Doğu Avrupa bölgesinden sorumlu Kumaş Bakım Kategorisi Pazarlama Direktörü olarak Brüksel’e atandı. Turnaoğlu 2010’dan 2013’e kadar Singapur’da Kumaş Bakım Kategorisi Asya ve Avustralya Bölgesi Genel Müdürlüğü görevini yürüttü. Samsun Bafra doğumlu Turnaoğlu Samsun Anadolu Lisesi ardından Boğaziçi Üniversitesi İşletme Bölümü’nden mezun olup, burslu olarak kabul edildiği Massachusetts Üniversitesi Uluslararası Finans ve Pazarlama çift anadal yüksek lisansını onur derecesi ile bitirdi.

FETHİ PEKİN KİMDİR?

Ali Koç’un yönetim listesinde yer alan Fethi Pekin 29 Eylül 1969 yılında İzmir’de doğdu. Avukatlık görevini yürüten Pekin evlidir.

SİMLA TÜRKER BEYAZIT KİMDİR?

1997-2013 yılları arasında Mutlu Akü ve Malzemeleri Sanayi A.Ş.’de görev yaptı, 2004 yılında Yönetim Kurulu Üyeliğine getirildi. Ayrıca Güntürksoy Turizm Yatırımları Sanayi A.Ş.’nde Yönetim Kurulu Üyesi olarak görev yapmakta.

MUSTAFA KEMAL DANABAŞ KİMDİR?

İş Adamı olan Mustafa Kemal Danabaş aynı zamanda 1907 Fenerbahçe Derneği Yönetim Kurulu Üyesi

TURHAN ŞAHİN KİMDİR?

Turhan Şahin eski Fenerbahçe yöneticisidir. İş Adamı.

METİN ŞEN KİMDİR?

Fenerbahçe’nin efsane başkanlarından biri olan Ali Şen’in oğlu olan iş adamıdır.

SERTAÇ KOMSUOĞLU KİMDİR?

Acar Sertaş Komşuoğlu, Sarı Lacivert Derneği Başkanı ve aynı zamanda Enerji Yayın Grubu Başkanlığı yapmaktadır. Enerji Petrol Gaz and Gas & Power Newspaper şirketinde başkanlık yapmaktadır.

BURAK ÇAĞLAN KIZILHAN KİMDİR?

Burak Kızılhan, 1984 doğumlu. Şişli Terakki’de ilkokulu okuyan Burak Kızılhan liseyi Fransız Lisesi’nde okudu. Üniversite’yi ise İngiltere’de elektronik mühendisliği bölümünde okuyan Burak Kızılhan, bugün AE Arma-Elektropanç’ın İş Geliştirme Müdürü ve Fortune Türkiye’nin hazırladığı “Gelecek Vaat Eden 20 Yönetici” listesinde yer alıyor.

ÖMER OKAN KİMDİR?

Okan Holding’in Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı. Holding Yönetim Kurulu Başkanı Bekir Okan’ın oğlu olan Ömer Okan, koyu Fenerbahçeliliği ile biliniyor.

ŞABAN ERDİKLER KİMDİR?

Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi’nden mezun olmuştur. Maliye Müfettişi olarak 6 yıl kamu hizmetinden sonra Arthur Andersen’e vergi müdürü olarak katılmış, 1992 yılında Arthur Andersen Türkiye Yönetim Kurulu Başkanlığı ve Genel Müdürlüğü, 1994 yılında ise Balkan Ülkelerinin sorumluluğunu üstlenmiştir. Erdikler, 2001 yılında Andersen Organizasyonu’nun Türkiye Bölümünü bir diğer uluslararası denetim kuruluşu olan Ernst & Young çatısı altında başarıyla toplamış, Ernst & Young Türkiye Organizasyonunda da 3 yıla yakın bir süre Türkiye Başkanlığı yapmış, 2004 yılı Ocak ayında bu görevinden ayrılarak Erdikler Bağımsız Denetim ve Yeminli Mali Müşavirlik A.Ş.’yi kurmuştur.

METİN SİPAHİOĞLU KİMDİR? (YEDEK ÜYE)

YEDEKLER

BELGİN ARAL
ALPER PİRŞEN
OZAN KORMAN TARMAN
METİN SİPAHİOĞLU
SELAHATTİN BAKİ
MUHİTTİN İLKER DİNÇAY
ESRA NAZLI BERKCAN

* Küfür, hakaret, rencide edici ve büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmayacaktır.