Fenerbahçe Başkanı Ali Koç bugün yapılan Divan Kurulu Toplantısında hafta içi Genç Fenerbahçeliler tribün liderinin futbolculara ve teknik heyete yönelik yaptığı konuşma sonrasında yapılan eleştirilerle ilgili konuştu.

Başkan Ali Koç bu karenin ardından yaşanılan polemiklere sert yanıtlar verdi. Koç, sosyal medyada bu fotoğraf karesinin amacının dışına çıkarıldığını ifade eden Ali Koç, taraftar ziyareti polemik haline gelmiş ve ben bu konunun çarpıtıldığını düşüncesindeyim. Bir kaç fotoğraftan alınan intiba ile ziyaret eden taraftar grubunun da “gerekeniyaptık” gibi bir hashtag koyması yani bu ne ilk taraftar grubu ziyaretidir ne de son olacaktır. Burada biz yeni bir canlanmaya ihtiyaç duyarken bunun içinde taraftar grubu da önemli yeri vardır. Benim bizzat onay verdiğim bir ziyarettir ve hesap sorma veya hesap verme söz konusu değildir şeklinde açıklamalarda bulundu.

DİĞER TARAFTAR GRUPLARI DA GELECEK

Fenerbahçe futbol takımının motivasyon kazanmasına yönelik ziyaretlerin önemli olduğunu belirten Ali Koç, ben her zaman söyledim başkan, yönetici, oyuncu, herkes yolcu sadece taraftar hancıdır. Benim nezdimde taraftarın yeri çok önemlidir farklıdır. İlerleyen zamanlarda başka taraftar gruplarının da ziyareti olacaktır. Her türlü motivasyona ihtiyacın olduğu bir dönemden geçmekteyiz. Şu anda takımımızın en büyük eksiği öz güven eksikliği ve maç kaybetme korkusudur bunları aşmaktayız. Hocamız Ersun Yanal’ın yaklaşım tarzına baktığımız da sadece sahada yaptıkları ile değil kendisinin verdiği psikolojik destek de ayrı bir önem taşımaktadır.

Ayrıca Başkan Ali Koç, taraftar grubunun Samandıra’ya gitmesinin bu kadar önemsenmesini yadırgadığını ve başka gruplarında ziyaret edebileceğini ifade etti.

* Küfür, hakaret, rencide edici ve büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmayacaktır.