Fenerbahçemiz resmi sitesinden Alex’e yönelik önemli açıklamalarda bulunurken aynı zamanda belgelerde sundu…

İşte O Açıklama’nın tamamı…

Alex De Souza’nın, Sevilla karşılaşması hakkında kişisel fotoğraf paylaşım sitesinden yaptığı açıklamasında tarafımızca kamuoyu ile paylaşılan belgeler üzerindeki imzaların kendisine ait imzalar olmadığı yönündeki ima yollu itham ile isnatları üzerine Alex De Souza’nın kulübümüzde futbol oynadığı dönem olan 2004-2012 yılları arasında bizzat kendisi tarafından hazirun huzurunda imzalanan bütün belgeler irdelenmiştir.

Yapılan ilk tetkiklerin ardından Alex De Souza’nın 2004-2012 yılları arasında kulüp tarafından kendisine teslim edilen kulüp içi disiplin talimatlarının alındı belgelerinde farklı TFF’ye sunulan resmi belgelerde farklı kulüpten tahsil ettiği prim makbuzlarında farklı imzalar kullandığını görmüş olduk. Her ne kadar sebebi tarafımızca anlaşılamasa da Alex De Souza’nın kendi eli mahsulü olduğu tartışmasız bulunan yukarıda sayılan evrakları kendinden menkul nedenlerle farklı şekillerde imzaladığı anlaşılmaktadır. Alex De Souza’nın bu belgeleri neden bu şekilde kategorize ettiği ile farklı kategorideki evrakları farklı imzalar ve imzaladığı tarafımızca da merak konusudur.

Konu hakkında hukuk departmanımız tarafından gerekli inceleme ve adli süreç derhal başlatılmış olup Alex De Souza’nın üzerlerine farklı imzalar attığı kulüp tarafından kendisine teslim edilen kulüp içi disiplin talimatlarının alındı belgeleri TFF’ye sunulan resmi belgeler kulüpten tahsil ettiği prim makbuzları bilirkişiye tevdii edilmiş olup imzaların Alex De Souza eli mahsulü olup olmadığı hususunda rapor istenmiştir.

Kulübümüz sporcularına yaptığı tüm ödemeleri vergilendirmekte ve bütün resmi evraklar kulüp muhasebesinde yasa ile tüzük hükümlerine uygun şekilde kayıt altında tutulmaktadır. Bilirkişi incelemesi sonunda hazırlanacak rapor ile  Alex De Souza’nın 2004-2012 yılları arasında kulübümüzden elde ettiği gelirleriyle ilgili bütün bilgi, belgelerle beraber Alex De Souza’ya ile Brezilya Maliye Bakanlığı’na da gönderilecek ve söz konusu ödemelerin Brezilya’da da mali kayıt altına alınması sağlanacaktır. Bunun yanı sıra bilirkişi incelemesi sonucunda hazırlanacak rapor hukuki çerçevede kamuoyu ile de paylaşılacaktır.

Fenerbahçe Spor Kulübü olarak bizler de resmi belgeleri kendince nedenlerle farklı şekilde kategorize eden, kendi kişisel sebeplerine uygun şekilde bu belgelere değişik imzalar atarak yıllar öncesinden geleceğini planlayan Alex De Souza’ya mutluluklar dileriz.

FENERBAHÇE SPOR KULÜBÜ

 

alexdesouza-farkli-imza-olayi alexdesouza-farkli-imza-olayi2 alexdesouza-farkli-imza-olayi3 alexdesouza-farkli-imza-olayi4 alexdesouza-farkli-imza-olayi5 alexdesouza-farkli-imza-olayi6 alexdesouza-farkli-imza-olayi7 alexdesouza-farkli-imza-olayi8 alexdesouza-farkli-imza-olayi9 alexdesouza-farkli-imza-olayi10 alexdesouza-farkli-imza-olayi11 alexdesouza-farkli-imza-olayi12 alexdesouza-farkli-imza-olayi14 alexdesouza-farkli-imza-olayi15 alexdesouza-farkli-imza-olayi16 alexdesouza-farkli-imza-olayi17

* Küfür, hakaret, rencide edici ve büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmayacaktır.