Sarı-Lacivertliler de kadroyu tanıma aşamasında olan Hollandalı hoca bazı isimler ile yakından ilgileniyor. Fenerbahçe’nin hücum hattında 3 futbolcuyu kafasında belirleyen Hollandalı teknik direktör, sisteminin en can alıcı bölgesinde Jeremain Lens, Volkan Şen ve Sow’u düşünüyor.

Fenerbahçe ile birlikte çalışma süresi 1 ay olan Dick Advocaat, kadrosunu yavaş yavaş tanımaya başladı. Tüm futbolcularının özelliklerini öğrenmeye başlayan hollandalı çalıştırıcı, bazı isimleri özel olarak takibe aldı.

Takımın hem maç hem de idman performanslarına göre değerlendirmeler yapan Hollandalı hoca, taktik olarak 4-3-3 sisteminin en önemli bölgesi olan hücum hattına ekstra önem veriyor.

Advocaat, burada kullanacağı futbolcuları titizlikle seçen deneyimli hoca, 3 ismi şimdiden listenin tepesine yazdı. 68 yaşındaki Hollandalı çalıştırıcı, İngiltere’de Sunderland takımını çalıştırdığı dönemde de çok istediği Moussa Sow’u kenarlar yerine forvetin en ilerisinde düşünüyor. Hollandalı teknik adam buna göre fizik olarak güven vermeyen Van Persie ve sürekli performans dalgalanmaları yaşayan Emenike seçenekleri oluşturacak. Jose Fernandao’nun en son ihtimal olması bekleniyor.
Öte yandan takımın bir diğer kritik noktası kanatlarda da Advocaat 2 oyuncusunu özellikle beğeniyor. Bu futbolcuların hırsı, azmi ve yeteneği nedeniyle Volkan Şen, tecrübeli çalıştırıcının kısa sürede gözüne girerken, PSV ve Sunderland’den öğrencisi Jeremain Lens de formaya yakın duruyor.

Haberin Kaynağı: Skorer

* Küfür, hakaret, rencide edici ve büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmayacaktır.