Fenerbahçe’nin Hollandalı teknik adamı, disiplin kurallarıyla dikkatleri üzerine çekti. Futbolcularının sadece müsabakalara konsantre olmasını isteyen ve arkadaşlık olgusunu yukarları çekmeyi hedefleyen Advocaat, telefon kullanımından, malzemelerin bırakılacağı yere kadar talimatlar yağdırdı.

Fenerbahçe’de, Dick Advocaat’ın getirdiği disiplin talimatları konuşuluyor. Sarı-lacivertlilerin teknik direktörü takım içinde getirdiği disiplin kuralları ile gündeme geldi.

Göreve geleli henüz bir ay olan deneyimli teknik adamın en önem verdiği konuların başında disiplin geliyor. Portekizli Vitor Pereira’dan sonra başlayan dönemde Hollandalı teknik adamın disiplin konusunda bir takım yeni düzenleme ve uygulama getirdiği belirtildi.

Özellikle Fenerbahçe Spor Kulübü’nde mevcut disiplin talimatları mevcut. Fakat bunlar Vitor Pereira döneminde çok fazla uygulanmıyordu. Hollandalı teknik adam ile beraber ilk olarak bu disiplin yönetmeliği devreye girdi.

Oyuncuların kampta odalarına istediği yemekten, krampon ve malzemelerin bırakılacağı yere kadar; takımın bu disiplin talimatına uyması istendi.

İdman geliş gidiş saatleri gibi birçok konu tekrar düzene sokuldu. Öte yandan 68 yaşındaki hoca, futbolcularına telefon yasağı da getirdiği öğrenildi. Bu karar takım yemeklerinde ve maç günü stada yapılan yolculuklarda uygulanıyor.

Diğer yandan futbolcuların maç günü otobüste ve takım yemeklerinde telefonlarını kullanması istenmiyor. Bu şekilde takımın karşılaşmalara daha fazla konsantre olması hedeflenirken, yemeklerde de takım olgusu ön plana çıkarılmaya çalışılıyor.

Haberin Kaynağı: Skorer

* Küfür, hakaret, rencide edici ve büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmayacaktır.