Milli maçların olduğu arayı sarı lacivertli takım tam 9 ağır idman ve 1 de antrenman maçı yaparak geçirdi. Eleştirilere yol açan 4 günlük dinlenmenin arkasında ise teknik direktör Advocaat’ın sakatlık korkusu olduğu öğrenildi. Milli takımlardan dönenler için ise farklı program uygulanacak.

F.BAHÇE’de milli karşılaşmalar arasında yapılan 4 günlük izin tartışma yaratırken bu izinlerin sırrı ortaya çıktı.

Fenerbahçe, teknik direktör Dick Advocaat milli müsabakalar arasında futbolcularına yükleme içerikli bir program uygularken hazırlık döneminde iyi çalışmayan futbolcularının bu zorlamaların ardından herhangi bir sakatlık yaşamaması için arada bu tarz dinlenmeler verdiği belirtildi.

Sarı-Lacivertlilerin yaz döneminde çalışmadığını ifade eden Dick Advocaat’ın bu tarz yüklemeler sonrası yaşanabilecek sakatlıkların önüne geçebilmek için ise yüklemelerin ardından takıma dinlenme verdiği bildirildi.

Amaç güç dengesini eşitlemek
Fenerbahçe, böylece teknik heyetin planladığı gibi 10 günde 10 idmanla fiziksel güçlendirme çalışmaları yapmış oldu. Verilen bu arada toplam 4 gün izin kullanan Fenerbahçe dün verilen iznin ardından bugün Bursaspor müsabakası için taktik çalışmalarına başlayacak.

Hollandalı teknik patron Dick Advocaat, lige verilen arada milli takımlarda olan futbolcuların katılımı ile Bursaspor karşılaşmasının taktik antrenmanlarını yapacak. Hollandalı çalıştırıcı ayrıca milli takımdan dönen futbolcular ile de özel olarak ilgilenerek takım ile aralarında açılan fiziksel güç mesafesinin artmasının önüne geçmek için çaba gösterecek.

 

Kaynak: Hürriyet/Ahmet Ercanlar

* Küfür, hakaret, rencide edici ve büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmayacaktır.