Bekir sanki evinden alınıp kardeş akşam maç var, oynar mısın? denilmiş gibi! Eyvallah kötü oynayabilirsin de ilk yarım saatteki yokluk mevkii orası olmasa bile tecrübeli bir profesyonel futbolcu için nasıl izah edilebilir ki! Michael Kadlec de tank sanki! Savunurken, hücuma çıkarken paletleri nedeniyle ilerlemekte zorlanıyor gibi!

Volkan, Yobo, az Alves, Topal, bu kez Mısır’ı saha dışında bırakmış görünen Emre ve Kuyt’la ayakta kalmaya çalışan Fenerbahçe ilk 45’de savunmadan başka şey düşünmüyordu ki! Buna bir de hemen herkesin yaptığı basit pas hataları eklenince Arsenal kalecisi devreyi buz gibi bitirdi.

Çubuklular’da Gökhan’ın alternatif yok almayı da hiç düşünmüyor galiba yönetenler. Avrupa kupası maçında yani yabancı kontenjanı sorun değilken Kuyt gibi bir tecrübeli futbol işçisi neden sağ bekte oynatılmaz ki? Futbolun efendisi Cruyff onun sağ bek oynayabileceğini söylediyse en azından denenmeli ne Bekir ilacı oranın ne de Topuz bu çok açık değil mi!

İkinci yarıda emeklilik günlerini burada geçiren Meireles’in yetersizliğine nefesi ve fizik kapasitesi artık uzun sürelere yetmiyormuş gibi görünen Emre de eklenince Topal’a rağmen orta alan kevgire çevrildi! Sow ve Webo’nun etkisizliği ve rakip sahada top tutamamak zaten rakibin elini kolunu sallaya sallaya gelebilmesi için yeterliydi.

Arsenal’e yenilmek hatta elenmek çok büyük bir başarısızlık değil. Ancak artık toparlanıp güçlü, enerjik, yırtıcı, emeklilerle kifayetsizlerin kenarda oturduğu bir takım olmalı Fenerbahçe. En azından onu izlemeye gelen sevdalılarına heyecan ve gurur verebilmeli.

Dün akşamın en iyisi, bir kez daha Sarı-Lacivertli tribünlerdi. Hele ki, 34 ile 36. dakikalar arası…

* Küfür, hakaret, rencide edici ve büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmayacaktır.