Fenerbahçe ve Türk Spor Tarihinde 3 Temmuz hatırlara kazınan süreçte tam 4 yıl geride kaldı.

Geçirilen bu süreçte Fenerbahçe ve Başkanımız Aziz Yıldırım’a yönelik kumpas ve planlı bir operasyon olduğunu artık taraflı tarafsız herkes tarafından kabul görüyor.

13. Ağır Ceza Mahkemesi de Türk Adaleti Türk Futbolu ve Sporu açısından tarihi bir karara imza atarak yeniden yargılamaya hükmetti ve sözde şike davasında yeniden yargılama süreci devam ediyor.

Hali hazırda gözler 8 temmuz’daki duruşmaya çevrilmiş durumda.
2010-2011 sezonunu şampiyonu Fenerbahçe, 2011’in 3 Temmuz’unda kimsenin beklemediği bir olayla karşı karşıya kaldı.

Fenerbahçe’ye ve Başkanımız Sn. Aziz Yıldırım’a yönelik operasyonu planlayan ve hayata geçirenler medyadaki yalan haberlerle kamuoyunu yönlendirmeye çalıştı. Fenerbahçe’nin Şampiyonlar Ligi iddialı hazırlanmayı amaç edindiği dönemde büyük bir darbe vurmak için her türlü oyun oynandı.

Şampiyonlar Ligi kura çekimine kısa bir süre kala Fenerbahçe’nin men edildiği bildirildi beraberinde TFF ve UEFA bunun sorumluluğunu birbirine atacaktı. TFF bu kararı UEFA baskısıyla aldığını UEFA ise TFF’nin kendi kararı olduğunu açıklayacaktı. Gelinen bu süreçte kadrosundan önemli oyuncuları kaybetmesine rağmen Fenerbahçe yine de müthiş bir performans göstererek sezonu yarım puan farkla 2. bitiriyor ve o yıl Türkiye Kupası’nı kazanıyordu.

Bu sezonda da Fenerbahçe birçok sorunla uğraşmak zorunda kalıyordu daha sonra 2012 – 2013 sezonunda sarı lacivertli ekip Avrupa’da da başarılı olacak ve UEFA Avrupa Ligi’nde yarı final oynayacaktı. Fenerbahçe için her şey normale döndü denilirken 2013’te UEFA Kontrol ve Disiplin Komitesi anlaşılmaz bir kararla Fenerbahçe’ye ceza veriyordu.

Sözde şike davası özel yetkili mahkemelerde görülecekti eleştiri konusu olan bu mahkemeler kararla hemen hemen aynı zamanda 3. yargı paketiyle tarihe karışacaktı fakat UEFA Kontrol ve Disiplin Komitesi ceza verirken özellikle polis fezlekelerini göz önüne almış ve CAS’da bu fezlekelere dayanarak cezayı onamıştı. Halbuki bu fezlekeyi ve sonrasındaki iddianameyi hazırlayan ve hazırlatan pek çok görevli bugün ya açığa alınmış durumda ya da tutuklu.

Durum böyleyken yargılamanın adil olmadığını her fırsatta vurgulayan Başkanımız Aziz Yıldırım‘ın başvurusu geçtiğimiz yıl İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesi tarafından bilindiği üzere kabul edilmişti ve mahkeme sözde şike davasında Başkanımız Aziz Yıldırım ve Asbaşkanımız İlhan Ekşioğlu‘nun da aralarında bulunduğu isimlerin Yeniden Yargılanma talebini kabul etti.

Bugüne kadar 2 duruşması yapılan davada FENERBAHÇE SPOR KULÜBÜ BAŞKANI AZİZ YILDIRIMI’IN AVUKATLARINDAN PROFESÖR KÖKSAL BAYRAKTAR KANUNA AYKIRI DELİLLERLE KARAR VERİLDİĞİNİ VE MÜVEKKİLİNİN HİÇ BİR SURETTE ŞİKE EYLEMİNE DAHİL OLMADIĞINI VURGULAYARAK BERAAT İSTEDİ VE HÜKMÜN AÇIKLANMASININ GERİ BIRAKILMASINI DA HİÇ BİR SURETTE İSTEMEDİKLERİNİ SÖYLEDİ.

Yeniden yargılamada 3. duruşma ise 8 Temmuz 2015 tarihinde görülecek.

2011’den bugüne 4 yıl geçmesine rağmen Başkanımız Aziz Yıldırım’ın da dediği gibi Fenerbahçe’nin hukuk mücadelesi sürüyor ve haklılığı ispatlanana kadar da sürecek!

* Küfür, hakaret, rencide edici ve büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmayacaktır.