Aziz Yıldırım’ın demecine göre, Polis maç başladığında olay çıkarmak için bekliyordu. Yıldırım, gol atsak sonuç değişmezdi. Fenerbahçe forması giyen FETÖ ajanları başlıyor iç ve dış olayları büyütmeye dedi.

Akşam’ın haberine göre; Kadıköy’de 12 Mayıs 2012’deki olaylı Galatasaray derbisinde meydana gelen olayları FETÖ’nün organize ettiğini ifade etti: O maçın öncesini hatırlayın ortada bir şey yokken polis basıyor taraftarın üstüne gazı amaç taraftarı galeyana getirmek taraftar, bu FETÖ’cü polislerin dolduruşuna gelmedi karşılık verse olayların büyüyeceğini ve maçın oynanmayacağını çok iyi biliyorlardı.

ALKIŞA, GAZ SIKILDI

Polis maç başladığında olay çıkarmak için bekliyordu gol atsak sonuç değişmezdi ve maç 0-0 bitmesine rağmen yapılanları herkes gördü. Polis birden sahaya girip takımı alkışlayan taraftara gaz sıkıyor. Fenerbahçe forması giyen FETÖ ajanları başlıyor içeride ve dışarıda olayları büyütmeye Fenerbahçeli kılığında ama düğün davetiyesi dağıtanlardan tutun olay çıkaranların Fenerbahçe ile alakası yoktu. Onlar bu olayları bahane ederek taraftara operasyon yapıp intikam alacaklardı.

ŞİMDİ O POLİSLER NEREDE? 

12 Mayıs’taki maçta görev yapan amirler komiserler şimdi nerede? Görevli olanların tamamına yakını görevlerinden uzaklaştırıldılar önce 3 Temmuz kumpasıyla mücadele edelim sıra onlara da gelecek zaten bununla ilgili de hazırlanmış bir dosya var yakında neler olur bilinmez savcı-hakimlerin dosyası HSYK’da.

Kaynak: Akşam / Ercan Öztürk

* Küfür, hakaret, rencide edici ve büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmayacaktır.