Fenerbahçe Beko, Zalgiris Kaunas eşleşmesinde ikinci maç!

Kadınlar Basketbol Ligi | Fenerbahçe 105-80 Beşiktaş

O bakan Ali Koç’u neden aradı?

Burhan Karaçam, Fener Ol’a yapılan destek rakamını açıkladı

10 numara transferi tamam

FUTBOL, GÜNDEM 11 Eylül, 11:33'de eklendi

Fenerbahçeli yöneticiler, Paraguaylı orta saha için kulübü Racing’le anlaşma sağladı. İki kulüp transfer için el sıkıştılar. İddialara göre para bankaya bile yattı ve Ocak’ta temlik kalkacak 24’lük yıldız resmen ‘çubuklu’ formayı giyecek.

Fenerbahçe, yaz transfer dönemine yetiştiremediği Oscar Romero‘yu Ocak’ta kesin olarak renklerine katıyor. Ünlü teknik direktör Dick Advocaat’ın da, oyun aklına ihtiyacımız var bu nedenle mutlaka bir 10 numara almalıyız diyerek 10 numara isteğini dile getirmişti. Yönetim de, Arjantin ekibi Racing’de forma giyen Oscar Romero harekatını başlatmıştı. Fakat iki ülke arasındaki zaman farkı nedeniyle çalışma saatleri uyuşmadığı için resmi evraklar yetişmemişti. Fenerbahçe transfer dönemi kapanmasına rağmen 24 yaşındaki yıldızı garanti altına aldı.

10 NUMARA TRANSFERİ BANKADA
Sarı-Lacivertliler, transfer döneminin sona ermesine rağmen Oscar Romero‘nun kulübü Racing’le bağlantıyı hiç kesmedi. Sarı-Lacivertli yöneticiler, söz kestikleri bedel üzerinden Racing hesabına temlikli şekilde parayı yatırdı ve imzalar atıldı. Bir başka deyişle Romero artık Fenerbahçe’nin futbolcusu. Şu an beklenen tek şey ocak ayının gelmesi. Avrupa‘da transfer dönemi açıldığında Fenerbahçeliler bu temliğin kaldırılması için talimatı verecek. Oscar Romero’da Racing‘den ayrılıp Kadıköy’ün yolunu tutacak. Bu transferin hiç gerçekleşmeme ihtimali var mı? Evet. Fenerbahçe vazgeçerse…

Çevik ve driplingli
Racing’in yardımcı antrenörü Pablo Mansilla, Oscar Romero ve Bou takımımızın en iyi ve en değerli futbolcusu… Türkler bizim en iyi takipçimiz. Ara transferi döneminde bu kışta Bou’yu da istemişlerdi. Ona birileri “mago-sihirbaz” diye hitap ediyor. Biz ise “tiki-tiki” demeyi tercih ediyoruz. Bence en önemli yeteneği doğru zamanda ve doğru hızda dripling atabilmesi. Diğer en önemli özelliği ise çevikliği. Onun takım oyuncusu olmadığına tembel olduğuna ben katılmıyorum. Kendisi oyun kurucu ve sağa sola koşmasına gerek yok, kendisinden istediğimizi yerine getiriyor dedi.

Öte yandan Oscar Romero, Sarı-Lacivertlilerin gündemine daha önce de gelmişti. Portekizli çalıştırıcı sonrası Kanarya’nın hoca adaylarından olan Diego Cocca’da Racing’de kendi bulup çıkardığı 24 yaşındaki yıldızın da transferini istemişti. Oyuncunun kasetlerini izleyen Romero’nun scout raporları da olumlu gelince Kanarya Cocca’dan vazgeçse de Racingli yıldızı listesinden hiç çıkarmadı.

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapın.